Trt 1 Canlı İzle

Author

Categories

Share

31 Ocak 1968 senesinde deneme yayınlarına start veren kanal halen daha ilk ve en eski kanal olarak ününü koruyabilmektedir. Trt 1 Canlı İzle Ülkemiz tamamına yayın yapan ilk ulusal kanal olmaktadır. Tarihe geçmiş 1968 Şubat ayında ilk televizyon programı olarak seyircilerinin karşısına çıkan. Şinasi’nin yazmış olduğu “Şair Evlenmesi” oyunu ile ilk canlı yayın gerçekleşmiş olmaktadır. Kanal ilk açıldığında o dönemlerde siyah beyaz olarak yayın gerçekleştirmektedir. 1976 senesini ise ilk renkli yayın denemeleri sunularak bu alanda daha ileri bir gelişme olacağı da gösterilmiş olmaktadır.

Trt 1 Canlı İzle

Geldiğimiz 1984 senesinde tamamen renkli formatta geçilerek bu şekilde gösterim yapılmaya başlanmış bulunmaktadır. Trt 1 Canlı İzle Devlet tarafınca kurulan bir kanal  olduğu için herhangi bir şirket yahut kişi yönetiminde bulunmamaktadır. Üstelik kanalın ismi ilk kurulduğu andan günümüze kadar hiç değişmeden TRT 1 olarak gelmiş bulunmaktadır.

TRT 1 Hakkında Kısa Bilgi :Kanalın genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Trt 1 Canlı İzle Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki hemen hemen her ülkede kanalın gösterimi bulunmaktadır. TRT bünyesinde bulunan tek kanal TRT 1 olmamaktadır. trt 1 canlı Haber, spor, çocuk, müzik, belgesel gibi birçok alanda gösterim yapan kanalı da bulunmaktadır.  Kanalı TURKSAT 4A üzerinden izlemek için 11958 V 27500 5/6 frekanslarının girilmesi yeterli olmaktadır. Buna ek olarak, D SMART 26. kanal, Digitürk 23. kanal, Filbox 20. kanal ve Tivibu 22. kanal üzerinden de izleme olanağı sunulmaktadır.

Trt 1 Canlı

Çok diziye ağırlık vermeyen kanalın belli başlı yayınladığı bir kaç dizi bulunmaktadır. Bunun haricinde çoğu zaman haber, siyaset, gündem ve spor alanlarında kanalın yayınları bulunmaktadır. Şampiyonlar ligi maçlarının yayınlanmasının yanı sıra tv de ilk kez yayınlanacak filmlerin çoğunluğu İlk olarak TRT 1 ekranlarından izleyici ile buluşmaktadır. Geçmiş yıllarda yayınlamış olduğu dizi ve programlar yeniden bölümleri ile başka kanallarda bile halen daha izlenme imkanı bulmaktadır.

Author

Share

Önceki İçerikEmre Altuğ Hakkında
Sonraki İçerikRadyo Dinle