rational fırın

Author

Categories

Share

Endüstriye Fırın Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Endüstriyel veya sanayi tipi fırın yüksek miktarda gıda üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilen en önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır.

Endüstriyel Fırınları Kimler Kullanır?
1) Ekmek fırınları
2) Hazır Yemek Üretim Firmaları
3) Pizzacılar
4) Restoranlar
5) Pide Fırınları
6) Pastaneler en önemli kullanıcılar arasındadır.

Bir firmanın sahip olduğu sanayi tipi rational fırın kalitesi doğru çalışması o firmanın son ürününün o kadar fazla beğenilmesini veya beğenilmemesine neden olmaktadır. Bir endüstriyel fırın ürünü doğru ve kıvamında pişirdiği durumlarda o ürün firmanın kalitesini, marka değerini o ölçüde arttıracaktır. İyi pişmeyen bir ürünün satışının devamlılığını sağlamak mümkün değildir.

Bugün piyasada bir çok marka ve çeşidi bulunmaktadır. Doğru fırın seçimi de çok önemli bir noktadır. Doğru fırın seçimi hem doğru pişirme işlemlerini gerçekleştirebilir hem de doğru yatırım yapmış olabilirsiniz.

Eğer bir pizza fırınında yemek pişirmeye çalışır isek başarılı bir pişirme gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu durumda ilk akla gelen konu acaba doğru yatırım yapıldı mı olacaktır.

Bunun dışında üretim kapasitenizde çok önemlidir. Fırınların seçimlerini yapar iken cihaz kapasiteleri ile işletmenin satış kapasiteleri karşılaştırılarak en uygun büyüklükteki ürünün seçilmesi önemlidir. Büyüme hedefleriniz de göz önünde tutularak doğru fırın seçmelisiniz.

İşletmenizin bulunduğu lokasyonda yer alan enerji kaynaklarının birim maliyetleri kontrol edilerek hangi enerji kaynağı (elektrik, doğalgaz, dökme gaz gibi) ile çalışan bir cihaz seçilmesi gerektiği konusu göz ardı edilmemelidir. Burada verilecek yanlış bir karar birim ürününüzün birim maliyetlerini arttıracaktır. Bu durumda rakipleriniz ile rekabet şansınız azalacaktır.

Siz değerli üreticilerimiz işletmeleri için doğru yatırımı yapmaları firmamız için çok önemlidir. Endüstriyel fırınlar işletmeler için büyük yatırımlardır. Doğru rational fırın kapasitede doğru fırın seçimi için internet sitemizden iletişime geçebilirsiniz.

Author

Share

Önceki İçerikAçık Kök Meyve Fidanı
Sonraki İçerikPejo Parça