Goldstar Servisi

Author

Categories

Share

Goldstar Buzdolabı Ünlem İşareti , Goldstar Servisi Buzdolabında yaşanan ısı dengesizliğine paralel olarak, dolap üzerinde ki göstergede ünlem işareti görülebilir. Goldstar buzdolabı ünlem işareti, ısı azalması veya yükselmesine bağlı olarak ortaya, bir arızanın olduğunun belirtilmesi amacıyla kaynaklanır. Bu mesele bazı durumlarda buzdolabı kapağının uzun soluklu açık kalması nedeniyle oluşabilir. Bu probleminin çözümü için, buzdolabının boşaltılması ve fişten çekilmesi, peşinden en az 4 saat kadar dinlendirildikten sonrasında, dolabın içerisinin doldurularak tekrar fişi takılması gerekir. Bu işlem sonucunda ısı dengelenecek ve ünlem işareti kaybolacaktır.

Goldstar Servisi

Goldstar Buzdolabı Ünlem İşareti Bununla birlikte ısı yükselmesi durumunda ortaya ünlem işareti, çok daha teknik ve ciddi bir arızanın oluştuğunun ihtarsını yapar. Goldstar Servis Isı yükselmesi nedeniyle ortaya çıkan.  Goldstar buzdolabı ünlem işareti, genel olarak kompresörde ve onu soğutan fanlarda ortaya çıkan bir arıza nedeniyle, buzdolabının soğutamamasına paralel olarak oluşabilir. Bu vaziyet teknik servis tarafından uzmanların inceleyerek lüzumlu onarım işlemlerini yapabileceği bir durumdur. Buzdolabının içerisini boşaltarak 4 saat süresince fişten çektikten sonra. yine fişe takarak çalıştırdığınızda ünlem işareti halen yanıyorsa, en kısa süre içinde teknik servise hizmet talebi bırakmanız önemlidir.

Goldstar Servis
Goldstar Servis

Goldstar Servis

Teknik servis çalışanlarının ürünün arızasını tespit etmek için gelinceye kadar geçen sürede buzdolabınızı fişten çekerek beklemeniz iyi bir önlemdir. Goldstar buzdolabının arıza yada çeşitli sorunlar oluşturmaması özel bir teknolojisi ve tasarımı bulunur. Bununla beraber çeşitli dış etkisinde bırakır bazı arızaların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Goldstar Buzdolabı Servisi

Goldstar Bulaşık Makinesi Kapak Kapanmıyor. Yüksek su sıcaklıklarında bulaşıkların yıkanmasına yardımcı olan bulaşık makinesinde çığır açan yenilikleri ile sektöre hızlı bir giriş meydana getiren Goldstar’ nin tüm ürünleri son aşama yüksek dayanıklılıkları ile dikkat çekiyor. Hem işlem çeşitliliği hem gelişmiş teknolojisi bununla beraber parça dayanıklılığı ile son aşama verimli ve uzun ömürlü bir kullanım performansı sağlayan Goldstar bulaşık makinelerinde bazı durumlarda kapak kapanmaması problemi görülebiliyor. Goldstar bulaşık makinesi kapak kapanmıyor sorunu birden fazla nedene bağlı olarak meydana gelebilir.

Goldstar Bulaşık Makinesi Kapak Kapanmıyor

Goldstar Bulaşık Makinesi Kapağı niçin Kapanmıyor?
Goldstar markalı bir bulaşık makinesinde kapak kapanmaması problemi pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Hatta söz konusu nedeninin bulaşıkların hatalı yerleştirilmesine bağlı sıkışma meydana gelmesi gibi çok bayağı bir durum olması da mümkündür. Bunun dışında Goldstar bulaşık makinesi kapak kapanmıyor problemi;

Kapı menteşesi arızası,
Kapı tutamağı problemi,
Kapı kilit mekanizması arızası,

Şeklindeki durumlar sebebi ile de meydana gelebilmektedir. Bu aşamada kapı menteşesi arızası veya kapı kilit mekanizması arızası durumunda iki parçanın da uzman kişiler tarafından sökülerek, yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Goldstar Servisi Ayrıca kapı kilit mekanizmasına akım taşıyan kabloların yanması veya işlevlerini kaybetmeleri nedeni ile de kapak kapanmıyor olabilir ki bu durumda da kablolar değiştirilir. Bunun haricinde makine kapı tutamağı problemlerında kesinlikle tutamağın tutma yerinin muntazam bir şekilde hizalanmasına dikkat edilmesi gerekir ve kapak kolu kırılmış ise yenisiyle değiştirilmelidir.

Author

Share

Önceki İçerikAmana Servisi
Sonraki İçerikRegal Servisi