Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır

Author

Categories

Share

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır Düğün alışverişleri genelde çok heyecanlı geçen alışverişlerdir. Bir telaş olur, koşturmaca olur, bazende kalabalık ile gerçekleşen alışverişler olur. Bu koşturmaca ve telaş arasında unutulan, eksik kalan, istediği alınamayan trajik gelinler olabilir. Bunların olmaması için bir liste yapmak yerinde olacaktır. Kimlerle alışverişe gidileceği kararlaştırılıp, bu plana uygun ilerlenmelidir. Çok fazla yapılması gereken iş olabileceğinden, alınması gereken günlere dağıtılmalıdır. Böylece alınması gerekenle bulunamayıp, başka güne ertelenip, unutulmaz.

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır

Maddiyat: Düğün öncesi çoğu insanın problemi olacak durum maddiyattır; çünkü alışveriş için birçok para harcanacak, düğün organizasyonunu bir sürü masraf yapılacak. Bu durumu en aza indirmek için alışverişe erken başlamak çok uygun olacaktır. Alınacakları daha az bir şekilde daha çok güne yayarak en uygununu bulmak için birçok yer dolaşabilirsiniz, bunun yanında daha fazla çeşit görüp en çok içinize sineni seçer, daha iyi hissedersiniz.

İş Bölümü: İş bölümü yaparak daha az yorulur ve daha çabuk işlerinizi halledebilirsiniz. Genelde damat tarafının geline ve eve alacakları olur bunun için damat tarafıyla gelin dolaşırken, gelin tarafıyla damat dolaşarak alınacaklar alınır ve kısa sürede tamamlanabilir. Ortak yapılacak işler için çiftler birbirlerinin zevklerine güvenerek davetiyeyi birine nikâh şekerine birine seçtirebilirler, tabi zevklere güvenmek kesinlikle şart. Bunun yanında çalışan çiftler artık daha fazla, boş gün bulmaları zor olacak. Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır Bunun için herkes kendi boş gününde üstüne düşeni yerine getirip, ortak boş günlerinde birlikte yapması gereken işleri yapabilir.

Özetle düğün alışverişleri yorucu fakat zevklidir. Bunun telaşına yakalanmamak için erkenden işe koyulmaya başlanılması yararlı olacaktır. Bir liste ile unutulmaması gereken her şey işaretlenerek alınabilir, böylece eksikler kalmaz, kolayca bir şey unutulmaz, telaşa girilmez.

Author

Share

Önceki İçerikEndüstriyel Mutfak Servisi
Sonraki İçerikEmre Altuğ Hakkında