Bilgisayar Alışverişinde Etkili İpuçları 

Author

Categories

Share

Bilgisayar Alışverişinde Etkili İpuçları Öncelikle her zaman alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar neye ihtiyacımız olduğunu bilmekle başlar ve o doğrultuda alışverişimizi gerçekleştirmek istememizle biter. Gereksiz yere alışveriş yapmaktan kaçınmalıyız aksi takdirde bütçemize zarar vermiş oluruz.

Bilgisayar Alışverişinde Etkili İpuçları

”Konu Bilgisayar İse Ne Yapmalı?”Eğer bir bilgisayar alışverişi yapılması gerekiyorsa yine neye ihtiyacımız olduğunu bilmemiz gerekir ve çok iyi araştırma yapmadan paramızı buna yatırmamalıyız. Alınacak bilgisayar bir iş yeri bilgisayarı ise, sadece ofis ortamında yazım ve mail gönderme işleri için kullanılacaksa yüksek fiyatlara bilgisayar aramamıza gerek yok. Bu iş için en düşük seviyede sisteme ve donanıma sahip olan bilgisayarlar bile iş görebilirler. Fakat şunu da söylemekte fayda var eğer ki daha farklı amaçlar içinde bir bilgisayar toplamak gerekiyorsa, mesela grafik tasarım, profesyonel üst seviye oyun geliştiriciliği gibi örnekler verebiliriz bunun için. Bu gibi ihtiyaç durumlarında ise yine ihtiyacımıza uygun olan daha profesyonel donanımı ihtiyacımızı karşılayacak güçte bir bilgisayar alımı yapmamız gerekir.

T

Teknolojinin de gelişerek değiştiği son yıllarda oyun sektörü içerisinde bilgisayar donanımları da inkâr edilemez bir biçimde geliştiğini söyleyebiliriz. Bir oyuncu son çıkan oyunları oynayabilmek için en pahalı olan bilgisayarla mı oynayabilir? Tabi ki hayır. Oyuncuların dikkat etmesi gereken ipucu işte burada devreye giriyor. Önce oynamak istediğimiz oyunun hangi donanımlarla çalıştığını ve bize istediğimiz performansı sağlayacağını bilmemiz bize bilgisayar alışverişi yaparken avantaj sağlayacak, böylelikle gereksiz yere ihtiyacımızdan fazla donanımsal özelliklere sahip olan daha pahalısını almamıza gerek kalmayacak. Oyuncularında bildiği gibi ekran grafik kartları, işlemci güçleri, Bilgisayar Alışverişinde Etkili İpuçları Ram, SSD disk veya Hard disk okuma hızları gibi donanımların ne iş gördüğünü bilmek hangisinin ne derecede işimize ve ihtiyacımızı karşılayacağını bilmek alışveriş yaparken insanları, reyon başlarındaki görevlilerin müşterileri yanlış yönlendirerek pahalı olanı satmaya çalışması gibi tuzaklardan koruyor olacak.

Author

Share

Önceki İçerikÜsküdar Whirlpool Servisi
Sonraki İçerikEnerji Kimlik Belgesi