Amana Servisi

Author

Categories

Share

Amana Buzdolabı Soğutmuyor Amana buzdolapları ileri bir teknoloji ve özel bir tasarımla yapım edilen ürünlerdir. Tüm amacı arıza yada problem çıkarmamak üzere oluşturulmuş dayanıklı tüketim malzemesi olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte çok çeşitli dış etkisinde bırakır, hatalı kullanım ve benzeri nedenlerle arızalar oluşabilir. Amana Servisi buzdolabı soğutmuyor, sıklıkla karşılaşılan bir sorun değildir. Buzdolabının soğutamamasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler sıradan arızalar olarak evde çözüm oluşturulabilecek sorunlar da olabilir, daha teknik ve teknik servis müdahalesiyle çözülebilecek sorunlarda olabilir.

Amana Servisi

Amana Buzdolabı Soğutmuyor Buzdolabının soğutmadığını fark ettiğinizde yapılması gereken ilk işlem, öncelikle dolabın fişinin çekilerek, içinin boşaltılması ve kapağı açık olarak minimum 4 saat bekletilmesidir. Amana Servis Bu bekleme süreci hemen sonra dolabın fişi yeniden takılır ve buzdolabının soğutma yapıp yapmadığını idrak etmek için boş olarak kapağı kapatılarak 10-15 dakika boyunca beklenilir.

Amana Servis

Bu bekleme sürecinde buzdolabınızın kapak kısmında bulunan lastiklerin muntazam olup olmadığına dikkat etmeniz, kapağın tam olarak kapanıp kapanmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Amana buzdolabı soğutmuyor şikayetlerinin büyük bir kısmında, hatalı kullanım sonucu yıpranmış veya hasar görmüş kapak lastiklerinin hisse bulunur.

Author

Share

Önceki İçerikMaytag Servisi
Sonraki İçerikGoldstar Servisi